Jak vybrat vánoční osvětlení

HLAVNÍ PARAMETRY PRO VÝBĚR VÁNOČNÍHO OSVĚTLENÍ:
 
  • Délka řetězu
  • Barva světla řetězu
  • Lze napojovat řetězy za sebe?
  • Má řetěz nějaké režimy nebo svítí konstatně?

Mohu použít venkovní osvětlení uvnitř domu?

Ano. Venkovní osvětlení lze použít uvnitř domu. Venkovní osvětlení je odolnější a použití ve vnitřních prostorech mu nijak nevadí.
 

Mohu použít vnitřní osvětlení venku?

Většina vnitřních osvětlení může být použita také venku. Je potřeba ale myslet na to, aby zdroj a zapojení v síti nebylo umístěno na nevhodných místech. Pokud bude umístěn na místo, kam se nedostane sníh a déšť, pak můžete vnitřní řetěz použít. 
 

Jaké vlastnosti může mít vánoční osvětlení?

Pokud nebude brát v úvahu délku a barvu světla, tak pak hovoříme o programech. Některá dekorativní světla mají možnost přepínat programy svícení např. trvalé svícení, postupné rozsvěcování, blikání pomalé, blikání rychlé atd. To, jestli řetěz má nějaké programy, by mělo být vždy uvedeno přímo u produktu. 
 

Co když mi přestane svítit jedna žárovka?

Nic se neděje. Pokud máte řetěz s LED žárovkami, tak v případě, že vám jedna přestane svítit, nemá to vliv na ostatní. Zbytek celého řetězu bude dále svítit. U starých řetězů, kde byly klasické žárovky, bylo potřeba žárovku vyměnit, protože celý řetěz přestal svítit. Dnes to tak již není a při výpadku jedné žárovky bude řetěz dále svítit. Nesvítící žárovku nelze ale nijak měnit nebo opravit. 
 

Lze si vánoční osvětlení prodloužit?

Některé dekorativní řetězy lze napojit na sebe a uměle tak prodloužit současnou délku řetězu. Informace, zda řetěz tuto funkci nabízí, naleznete přímo u produktu.